Sice si stále drtivá většina Čechů vybírá klasická obydlí v podobě bytů a rodinných domků, ale čím dál tím více lidí toužících po levnějším bydlení si volí raději různé alternativy. Nejčastěji se pak uchylují ke koupi mobilních domů.
Žádný luxus, ale stačí to
Mobilní domy nemají v našich končinách příliš dobrou pověst, zvláště proto, že jsou často zaměňovány za klasické karavany a maringotky. Pravda je však úplně jinde. Současné verze mobilních domů nabízejí dostatečný komfort nejen pro jednotlivce nebo páry, ale také i pro děti. V mnoha západních státech se tento druh obydlí využívá zcela běžně, a ne vždy se jedná o sociálně znevýhodněné skupiny obyvatel.
Příjemná cena
Cena mobilních domů je obecně nižší než bytů, notabene rodinných domů. Samozřejmě, že je důležité vzít v potaz lokalitu. Ve větších aglomeracích obvykle za bydlení zaplatíte více než v menších obcích. Záleží také na typu mobilního domu. Starší verze jsou daleko levnější, ale zároveň je většinou nutné je dodatečně upravit, aby se v nich dalo bydlet i v zimě. Obvykle totiž nemají příliš kvalitní zateplení, které je pak nutné případně namontovat.
Jednoduchá změna bydliště
Když si pořídíte standardní řadové obydlí v činžáku, paneláku nebo ve formě rodinné vilky, jste vždy vázání na místo, kde se nachází. V případě stěhování pak budete muset vyřizovat všelijaké záležitosti s prodejem stávajícího a koupí nového bydlení, nemluvě o tom, že stěhování znamená vždy koncentrovaný stres pros všechny zúčastněné. S mobilním domem byste situaci měli mnohem jednodušší. Prostě byste se přestěhovali přímo i s ním. Není to sice také žádná procházka růžovou zahradou, ale celý proces je daleko jednodušší. Nemusíte svou nemovitost prodávat ani si ji kupovat. Prostě si ji vezmete s sebou. Stačí mít vlastní pozemek, kde pak zakotvíte i se svým pojízdným domem.
A pokud budete řešit kanalizaci, na ČOV, nádrže a přípojky je tu ZAKRA.