Pokud jste šťastnými majiteli nového bytu, nebo domu, jistě se velice těšíte, až bude konečně veškeré papírování a zařizování hotovo a vy si budete moci v klidu užívat nového domova. Počáteční pohodlnost se vám ale může velice snadno a rychle vymstít, a proto byste neměli zapomínat také na zabezpečení vašeho majetku.
Způsobů, jak se nejlépe bránit zlodějům a vandalům, je nespočet. Od bezpečnostních dveří, přes automatické brány až po speciální kamerový systém. I sebejednodušší způsob ochrany nemovitosti je lepší, než spoléhat na štěstí, výběr domácího alarmu by tak neměl žádný majitel bytu či domu příliš oddalovat. Právě alarmy do bytu patří mezi nejosvědčenější a nejrozšířenější cesty ke kvalitnímu zabezpečení a na trhu existuje hned několik variant, mezi kterými se můžete rozhodovat.
Co se základního dělení týče, lze se setkat se dvěma typy alarmů do domu. První variantou je drátový alarm, který se dnes na první pohled může zdát přežitkem, opak je ale pravdou. Mnozí si mohou myslet, že kabelový systém je známkou zastaralosti, drátový alarm ale paradoxně nabízí větší pohodlí, než jeho bezdrátový protějšek. Celý systém sice vyžaduje náročnější montáž, jakmile je však jednou naprogramován a úspěšně spuštěn, nevyžaduje v průběhu let téměř žádnou pozornost a je skoro bezúdržbový.
Bezdrátový alarm na druhou stranu nabízí také nespočet výhod, které se pojí zejména k variabilitě použití. Díky absenci drátového systému lze jednotlivé komponenty alarmu svobodně kombinovat, a často dokonce i přemisťovat v rámci několika místností.
Existuje však větší riziko, že dojde k poruše kvůli nesprávnému použití – pokud si nedáte pozor, může čidlo alarmu zakrýt kus nábytku, nebo odložené věci. Bezdrátový alarm bývá trochu dražší, než ten s kabelovým systémem, a je třeba pamatovat na vyměňování baterií, nevýhody ale vyvažuje snadná manipulace a možnost rozšiřování zabezpečovacího systému.