Součástí dětského koutku na zahradě může být kromě skluzavek či pískoviště také trampolína. Jde o oblíbenou atrakci, kterou mají děti velmi rády. Dokážou se na ní vyskotačit. Pokud svým dětem pořídíte na zahradu, případně i do interiéru trampolínu, přispějete také k tomu, že se vaše děti nebudou neustále válet u televizní obrazovky či u počítače, naopak budou mít dostatek pohybu, což přispěje k jejich zdravému fyzickému vývoji. Je ale nesmírně důležité vědět, jak má vlastně taková trampolína vypadat.
Především je potřeba mít jistotu, že je vámi pořizovaná trampolína z kvalitních materiálů. Mnozí rodiče volí špatnou cestu, kdy se sice snaží dětem dopřát zábavu v podobě skákání na trampolíně, nicméně chtějí co nejvíce ušetřit. Z tohoto důvodu pak volí trampolínu, která nemá dostatečné parametry, není vyrobena z bezpečných a dostatečně odolných materiálů.
Počet pružin
Kvalitní trampolína by měla mít dostatečný počet pružin. Platí zde, že čím vyšší je počet pružin, tím je trampolína kvalitnější a odolnější vůči poškození. Za kvalitní se považuje taková trampolína, která má alespoň kolem 60 pružin.
Opěrné nožičky
Velkou roli hraje také počet opěrných nožiček. Obvykle se vyrábějí trampolíny se čtyřmi nebo šesti opěrnými nožičkami. Pokud v obchodě uvidíte trampolínu, která má třeba jen tři opěrné nohy, raději se jí vyhněte.
U kvalitní trampolíny na zahradu, která má větší konstrukci, je dobré počítat také s doplňkem v podobě schůdků. Ty zajistí pohodlnější a bezpečnější přístup dětem.
Upnutí ochranné sítě
Nedílnou součástí dětské trampolíny musí být ochranná síť. V tomto ohledu je také důležité, jak je síť upnuta, respektive na kolika trubkách je připevněna. Platí zde, že by ochranná síť měla být upevněna alespoň na šesti až osmi trubkách.
Na dětská hřiště – české výroby trampolína bezesporu patří. A to i na domácí hřiště, která jsou postavena přímo na zahradách před rodinnými domy. Pakliže máte malé děti, takové dětské hřiště jim udělá ohromnou radost.